Wydarzenia 24.06.2016

Piątek (24.06.2016)

 

 

 

 

 

 

 • Zabrzańscy uczniowie pożegnali rok szkolny


  W szkołach oficjalnie zakończono dziś rok szkolny. W zabrzańskich placówkach odbywały się akademie i uroczyste pożegnania. Uczniowie mają już wakacje.

  Materiał opracowali: Katarzyna Kleczka-Zdebel, Jacek Iwasiów

 • Jak spędzić wakacje w mieście?


  Na ten dzień duzi i mali uczniowie czekali od dawna. W końcu nadeszły upragnione dwa miesiące wakacji. Nie każdy jednak wyjedzie z miasta na tak długo, dlatego jak co roku zabrzańskie szkoły oraz instytucje kultury przygotowały specjalny program półkolonii.

  Materiał opracowała: Jacek Iwasiów, Katarzyna Kleczka-Zdebel

 • Zabrzański Teatr Obecności pokazał premierę kolejnego już spektaklu


  „Dziady, czyli dusz schodzenie z Akropolis” to tytuł premiery przygotowanej przez zabrzański Teatr Obecności, którą mogliśmy zobaczyć na deskach Teatru Nowego w Zabrzu. W sztuce wyreżyserowanej przez Piotra Trenczyka swoje umiejętności aktorskie zaprezentowało 6 młodych artystów. O ruch sceniczny zadbała Baśka Gwóźdź, o scenografię i światło Bartłomiej Latoszek.

  Materiał opracowała: Paulina Świtała

 • Przed nami 10 edycja Festiwalu Kwiatów


  Już jutro w Miejskim Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się 10 edycja Festiwalu Kwiatów. Przez dwa dni na wszystkich zainteresowanych czekać będą liczne atrakcje artystyczne i kulturalne. Z okazji jubileuszu organizatorzy postanowili również zaprosić najpopularniejszych artystów występujących podczas festiwalu na przestrzeni lat.

  Materiał opracowała: Jacek Iwasiów

powrót >>>

 

Telewizja Zabrze 2010, cms: abeon.cms