Wydarzenia 05.01.2016

Wtorek (05.01.2016)

 

 

 

 

 

 

 • Załatwianie spraw urzędowych  bez wychodzenia z domu jest już możliwe. Zabrze  uruchomiło system ePUAP  Częste, długie kolejki w urzędach to zmora każdego obywatela. Dlatego od dłuższego czasu wiele instytucji wprowadza elektroniczne platformy dzięki którym można załatwiać wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Od 31 grudnia dołączył do nich ogólnopolski system ePUAP. Zabrze jest jednym z pierwszych miast regionu, w których nowy system już funkcjonuje.

  Materiał opracował
  : Jacek Iwasiów

   
 • Silne mrozy nie odpuszczają. Uwaga na osoby bezdomne

  Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, które pomimo wsparcia decydują się na spędzenie nocy w opuszczonych budynkach, na strychach lub w piwnicach. Dlatego strażnicy miejscy i policjanci apelują o większa wrażliwość. Nie bądźmy obojętni. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne.

  Materiał opracowała: Natalia Stefańczyk

   
 • Już jutro ulicami Zabrza przejdzie Orszak Trzech Króli.


  Już jutro ulicami prawie 500 miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli. W ogólnopolską akcję zainicjowaną przez warszawską Fundację z okazji Święta Objawienia Pańskiego już po raz kolejny włącza się także Zabrze. Orszak do żywej stajenki wyruszy z trzech miejsc o godzinie 14.

  Materiał opracowała: Paulina Świtała
powrót >>>

 

Telewizja Zabrze 2010, cms: abeon.cms